Aktualności

ROK 2017

2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010
100-lecie objawień fatimskich
100-lecie objawień fatimskich W sobotę 13 maja 2017 r. druhowie aktywnie uczestniczyli w parafialnych uroczystościach obchodów 100-lecia objawień fatimskich. Papowscy strażacy asystowali przy niesieniu figurki Matki Boskiej Fatimskiej, a także zabezpieczali trasę przemarszu procesji. Pomagali im w tym ochotnicy z OSP Firlus.
Przed uroczystościami Komendant Gminny dh Andrzej Karbownik wręczył dh Józefowi Pawskiemu odznakę "Strażak Wzorowy".
Gminny Dzień Strażaka
100-lecie OSP Dubielno
Dzień Strażaka 2017 W sobotę 30 kwietnia 2017 r. w Papowie Biskupim odbyły się gminne obchody Dnia Strażaka. Rozpoczął je głos syreny o godz. 16.00. Strażacy w towarzystwie pocztów sztandarowych z OSP Dubielno, OSP Papowo Biskupie, OSP Grzegorz oraz OSP Skąpe odwiedzili miejscowy cmentarz, gdzie na mogiłach zmarłych kolegów zostały położone zapalone znicze. Uroczystą mszę św. w intencji strażaków wraz z kazaniem odprawił wikary ks. Robert Narodzonek. Druhowie czynnie uczestniczyli też w liturgicznej służbie ołtarza. Po zakończeniu eucharystii przed Gminnym Ośrodku Kultury odbyła się część oficjalna uroczystości podczas której wręczono druhom odznaczenia. Jednostka OSP Dubielno z okazji przypadającego w tym roku jubileuszu 100-lecia otrzymała Złoty Znak Związku OSP RP. Dekoracji dokonał wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP w Toruniu dh Janusz Gerke, który wręczył dh Zdzisławi Drewsowi z OSP Dubielno wręczył także medal im. Bolesława Chomicza. Z naszej jednostki odznakami "Strażak Wzorowy" uhonorowano druhów: Sylwestra Gburczyka oraz Adama Wiśniewskiego. Za Wysługę 50 Lat odznaki otrzymali druhowie: Józef Grabowski, Kazimierz Horonziak, Zbigniew Zdziebłowski oraz Czesław Ziółkowski. Zobacz też [1] [2] [3]
Strażak Kujaw i Pomorza 2017
Strażak Kujaw i Pomorza Jednostka OSP w Papowie Biskupim zajęła IV miejsce na etapie rejonowym chełmińskim w plebiscycie organizowanym przez "Gazetę Pomorską" w kategorii jednostek OSP. Nasza jednostek otrzymała 14 osób. Zwycięzcą etapu powiatowego została OSP Kijewo Królewskie przed OSP Rybieniec, na trzecim miejscu uplasowała się OSP Lisewo. Zobacz też tutaj
Warta honorowa przy grobie Pańskim
warta honorowa przy grobie Pańskim W Wielką Sobotę 16 kwietnia 2017 r. w kościele parafialnym w Papowie Biskupim, w godz. 8.00-19.00 druhowie z papowskiej jednostki pełnili wartę honorową przy grobie Pańskim. Podobnie było w Niedzielę Wielkanocną przed mszą rezurekcyjną.
II Akcja Krwiodawstwa
Akcja krwiodawstwa w Papowie Biskupim W niedzielę 26 marca 2017 r. na parkingu przy GOK-u odbyła się kolejna akcja honorowego krwiodawstwa, którą zorganizował Zarząd OSP Papowo Biskupie oraz RCKiK w Bydgoszczy. Tym razem celem akcji było wsparcie chorej 14-letniej druhny Klaudii z Płutowa. Aż 44 osoby chciały się podzielić swoją krwią, jednak po badaniu lekarskim uczyniło 36 osób. Aż dziesięcioro z nich po raz pierwszy w życiu. Do nich trafiły specjalnie przygotowane pamiątkowe dyplomy, które dodatkowo potwierdzają wstąpienie do grona Honorowych Krwiodawców.
Łącznie udało nam się zebrać 16,08L krwi.
To już druga w historii Papowa Biskupiego akcja poboru krwi, która odbyła się w ramach XII edycji ogólnopolskiego programu "Ognisty Ratownik - Gorąca Krew" pod patronatem PCK, PSP oraz Związku OSP RP. Celem tego programu jest aktywne propagowanie honorowego krwiodawstwa oraz stworzenie mieszkańcom warunków do systematycznego oddawania krwi. Zobacz też tutaj.
Szkolenie BHP
szkolenie BHP W sobotę 11 marca 2017 r. w remizie OSP w Papowie Biskupim o godz. 18.00 odbyło się coroczne szkolenie z zakresu przepisów BHP dla druhów z terenu gminy Papowo Biskupie. Warsztaty przeprowadził Hieronim Saran z ośrodka szkoleniowego Campus z Chełmna. W isntruktarzu wzięło udział niemal 50 ochotników z jednostek OSP z Dubielna, Firlusa oraz Papowa Biskupiego.
Karnawałowa zabawa strażacka
Karnawałowa zabawa strażacka W sobotę 18 lutego 2017r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Papowie Biskupim odbyła się doroczna karnawałowa zabawa strażacka, w której uczestniczyli w niej druhowie z terenu gminy wraz z partnerkami. Oprawę muzyczną zapewnił zespół ________ z Chełmży. W zabawie, która rozpoczęła się o godz. 20.00 uczestniczyło ok. 80 osób.
"Ognisty Ratownik - Gorąca Krew" 2016 - podsumowanie XI edycji
Ognisty Ratownik - Gorąca Krew Jednostka OSP w Papowie Biskupim zajęła II miejsce na etapie rejonowym obejmującym województwo kujawsko-pomorskie w kategorii jednostek OSP podczas XI edycji ogólnopolskim programie Strażacy w Honorowym Krwiodawstwie "Ognisty Ratownik - Gorąca Krew", która miała miejsce w 2016 r. Organizatorami programu są: PCK, PSP oraz ZOSP RP. Na ten sukces złożył isę aktywny udził sześcioro papowskich druhów, którzy indywidualanie oddali w sumie 4,95L krwi a także ilość krwi pobranej od pozostałych osób (12,73L) w pierwszej akcji krwiodawstwa, która odbyła się 2 października 2016 r. w Papowie Biskupim.
Wielka Orkiesta Świątecznej Pomocy
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy W niedzielę 15 stycznia 2017 r. w ramach XXV. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy papowscy druhowie zorganizowali dla najmłodszych atrakcję w postaci przejaźdżek wozem strażackim. Zobacz też tutaj.
Walne zebranie sprawozdawcze
Walne zebranie sprawozdawcze W sobotę 14 stycznia 2017 r. o godz. 18.00 w remizie OSP w Papowie Biskupim odbyło się się walne zebranie sprawozdawcze. Wśród zaproszonych gości obecni byli: opiekun jednostki mł. bryg. Robert Kamiński z Komendy Powiatowej PSP w Chełmnie, dh Andrzej Zieliński - wójt gminy pełniący funkcję Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP, Rafał Jeziorny - Przewodniczący Rady Gminy, dh Andrzej Karbownik - Naczelnik OSP w Papowie Biskupim pełniący funkcję Wiceprezesa Zarządu Powiatowego ZOSP RP a także mł. bryg. Jakub Grzywacz z Komendy Powiatowej PSP w Chełmnie. Spotkanie rozpoczęło się odsłuchaniem hymnu ZOSP RP. Minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego w minionym roku dh Kazimierza Grabowskiego, wieloletniego Gospodarza-kierowcy jednostki OSP w Papowie Biskupim. Podsumowano wydarzenia minionego roku, w których papowska jednostka brała udział w 78 akcjach ratowniczo-gaśniczych (20 pożarów, 57 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy). Za dotychczasową współpracę podziękowano odchodzącemu na emeryturę mł. bryg. Robertowi Kamińskiemu, który przez ostatnich kilka lat był opiekunem papowskiej jednostki z ramienia Komendy Powiatowej w Chełmnie. Druh Kamiński otrzymując pamiątkową statuetkę przedstawił swojego zastępcę mł. bryg. Jakuba Grzywacza, który obejmie tą funkcję z dniem 30 marca 2017 r. Naczelnik dh Andrzej Karbownik wyróżniającym się druhom wręczył pamiątkowe kalendarze.
OSP Papowo Biskupie, 86-221 Papowo Biskupie 94, woj. kujawsko-pomorskie
© 2011-2017 by . Ostatnia aktualizacja: 20 maja 2017r.
stat4u Odwiedzin: Wyświetleń: Gości online:
Zalecana rozdzielczość: 1024x768