Aktualności

Festyn sołecki we Firlusie
Festyn sołecki W niedzielę 30 czerwca 2019 r. na boisku szkolnym we Firlusie odbył się festyn sołecki, który zorganizowała miejscowa Rada Sołecka wspólnie ze strażakami OSP Firlus. Dla dzieci przygotowane były atrakcje takie jak: konkursy sprawnościowe, smakołyki i pieczone kiełbaski. Druhowie z Dubielna i Papowa Biskupiego wspólnie z gospodarzamim, kolegami z Firlusa zaprezentowali pokazy strażackie, które zakończyły się wodną zabawą. Dzieci mogły się zapoznać sprzętem strażackim i przejechać wozami. Z papowskiej jednostki w wydarzeniu uczestniczyli: D.Adamczyk, M.Błaszczak, A.Karbownik, R.Kurzeja oraz B.Wajda.
Festyn rodzinny w Papowie Biskupim
Festyn rodzinny W niedzielę 23 czerwca 2019 r. na boisku szkolnym w Papowie Biskupim odbył się festyn rodzinny zorganizowany przez Wójta Gminy Papowo Biskupie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Papowie Biskupim. Większość atrakcji skierowana była przede wszystkim dla najmłodszych, ale i dorośli mogli znaleźć coś dla siebie. Odbył się koncert Mariusza Kalagi z zespołem, zespołu "Kontakt" ze Świecia. Wystąpiły dzieci z zespołu wokalnego z GOK. Odbył się także spektakl kabaretowy, konkurencje na wesoło. Strażacy z papowskiej jednostki wystawili kurtynę wodną, która była ochłodą dla milusińskich. Z naszej OSP wzięli udział: M.Kordowski, A.Karbownik, R.Kurzeja, B.Wajda oraz M.Świąder z OSP Firlus.
Ćwiczenia z ratownictwa wodnego
Ratownictwo wodne W piątek 21 czerwca 2019 r. nad jeziorem papowskim odbyły się ćwiczenia z ratownictwa wodnego w których wzięli udział druhowie z OSP Papowo oraz OSP Firlus. Szkolenie przeprowadzili funkcjonariusze z Komendy Powiatowej PSP w Chełmnie: ___ oraz ___. Ochotnicy zapoznali się ze sprzętem używanym w udzielaniu pomocy na akwenach wodnych. Na zakończenie każdy miał okazję popłynąć motorową łodzią pontonową. W wydarzeniu wzięło udział piętnastu strażaków. Z naszej jednostki byli to: D.Adamczyk, D.Bojarski, S.Gburczyk, A.Karbownik, M.Kordowski, M.Modrzyński, J.Pawski, A.Podlaszewski, B.Wajda oraz A.Wiśniewski.
Boże Ciało
Boże Ciało W czwartek 20 czerwca 2019 r. w procesji Bożego Ciała uczestniczyli papowscy druhowie. Asystowali przy noszeniu baldachimu, pełnili wartę honorową przy strażackim ołtarzu zbudowanym przy krzyżu. Baldachim nieśli: D.Bojarski, M.Kordowski, J.Pawski, A.Podlaszewski oraz po cywilnemu B.Wajda. Natomiast wartę honorową przy krzyżu pełnili: K.Horonziak, A.Karbownik, M.Modrzyński, D.Szpankiewicz i Z.Zdziebłowski wspomaganych przez druhów z OSP Firlus w składzie: M.Świąder oraz J.Siuda. W służbie liturgicznej brał udział R.Kurzeja.
Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy
szkolenie KPP W niedzielę 9 czerwca 2019 r. w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Chełmnie zakończyły się szkolenia dla druhów-ochotników z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy (KPP). Z naszej jednostki po raz pierwszy wzięli w nich udział druhowie: D.Adamczyk i R.Kurzeja, a także D.Bojarski i M.Kordowski dla których był to kurs recertyfikacyjny odnawiany w cyklu trzyletnim. Wszyscy zdali egzamin pozytywnie.

Starsze informacje przeniesione są do zakładki Kronika

OSP Papowo Biskupie, 86-221 Papowo Biskupie 94, woj. kujawsko-pomorskie
© 2011-2018 by . Ostatnia aktualizacja: 10 czerwca 2019 r.
stat4u Odwiedzin: Wyświetleń: Gości online:
Zalecana rozdzielczość: 1024x768