Kronika 2019

2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010
Kalendarium
Szkolenie BHP
szkolenie BHP W piątek 26 kwietnia 2019 r. w papowskiej remizie odbyło się cykliczne szkolenie dla strażaków z terenu gminy w zakresie przepisów BHP. Zajęcia przeprowadził mł. bryg. w st. spocz. Hieronim Saran z ośrodka szkoleniowego "Na Pomoc" z Chełmna. Wzięło w nim udział 35 ochotników z OSP Dubielno, OSP Firlus oraz OSP Papowo Biskupie.
Strażacka warta przy Grobie Pańskim
warta honorowa przy grobie Pańskim W Wielką Sobotę 20 kwietnia 2019 r. w godz. 8:00-19.00, a także w Wielką Niedzielę pół godziny przed mszą rezurekcyjną ochotnicy z papowskiej jednostki pełnili wartę honorową przy Grobie Pańskim w miejscowym kościele parafialnym w Papowie Biskupim. Również i tym razem nie odbyło się bez wsparcia druhów z Firlusa.
Strażak Kujaw i Pomorza 2019
Etap powiatowy
Strażak Kujaw i Pomorza W piątek 17 kwietnia 2019 r. zakończyło się głosowanie na etapie powiatowym w plebiscycie "Strażak Roku Kujaw i Pomorza 2019" organizowanym przez "Gazetę Pomorską" oraz Związek OSP RP. W kategorii "Strażak Roku" nasza koleżanka druhna Monika Błaszczak zdobywając 391 głosów zajęła I miejsce uzyskując tytuł "Strażak Roku 2019 w powiecie chełmińskim" oraz awans do etapu wojewódzkiego. Natomiast nasza jednostka z liczbą 11 głosów zdobyła III miejsce w kategorii Jednostka OSP Roku.

Wyniki głosowania w etapie powiatowym:

  W kategorii Strażak Roku 2019
 • 1. Monika Błaszczak OSP Papowo Biskupie (391 głosów)
 • 2. Zbigniew Rasielewski OSP Lipienek (110 głosów)
 • 3. Krzysztof Tomaszewski OSP Podwiesk (47 głosów)
 • ---
 • 7. Bartosz Wajda OSP Papowo Biskupie (10 głosów)
 • 15. Dawid Adamczyk OSP Papowo Biskupie (1 głos)
  W kategorii Jednostka OSP Roku 2019
 • 1. OSP Płutowo (115 głosów)
 • 2. OSP Chełmno (51 głosów)
 • 3. OSP Papowo Biskupie (11 głosów)
Dziękujemy za wszystkie głosy poparcia dla naszej jednostki i dla naszych ochotników. Zobacz też [1] [2] [3].
Ćwiczenia z ratownictwa technicznego w Dubielnie
Ratownictwo techniczne W piątek 12 kwietnia 2019 r. w Dubielnie w zakładzie autokasacji Jerzego Skorupskiego odbyły się ćwiczenia z zakresu ratownictwa drogowego. Na udostępnionym pojeździe marki VW druhowie mogli w praktyce przećwiczyć i udoskonalić swoje umiejętności w udostępnianiu dojścia do poszkodowanych uwięzionych w pojeździe na skutek wypadku drogowego. W ćwiczeniach wzięli udział druhowie: M.Błaszczak, D.Bojarski, S.Gburczyk, A.Karbownik, M.Modrzyński, J.Pawski, A.Podlaszewski, B.Wajda, A.Wiśniewski oraz K.Gburczyk i R.Kurzeja.
VII Akcja Krwiodawstwa
Akcja krwiodawstwa W niedzielę 17 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej w Papowie Biskupim odbyła się VII akcja honorowego krwiodawstwa, którą w imieniu Zarządu OSP Papowo Biskupie zorganizował Sekretarz dh Bartosz Wajda. Otwarty pobór krwi przeprowadziła ekipa medyczna z RCKiK w Bydgoszczy. Zebrana krew przeznaczona została dla 2,5-letniej Lilki Bering z Chełmży. Do tej szlachetnej akcji przystąpiło 30 osób. Krew oddało 24 osoby (w tym 3 zrobiło to po raz pierwszy).
Łącznie udało się nam zebrać 10,80L krwi.
Akcje poboru krwi w Papowie odbywają się w ramach ogólnopolskiego programu "Ognisty Ratownik - Gorąca Krew", którego organizatorami są: PCK, PSP oraz Związek OSP RP. Celem tego programu jest aktywne propagowanie honorowego krwiodawstwa oraz stworzenie mieszkańcom warunków do systematycznego oddawania krwi. W bieżącym roku jest to już XIV edycja. Zobacz też tutaj.
"Ognisty Ratownik - Gorąca Krew" 2018
Centralne podsumowanie XIII edycji
Ognisty Ratownik - Gorąca Krew W piątek 8 marca 2019 r. w siedzibie Zarządu Głównego Polskiego Czerwonego Krzyża w Warszawie odbyło się centralne podsumowanie XIII edycji programu "Strażacy w honorowym krwiodawstwie" pod hasłem "Ognisty Ratownik - Gorąca Krew". W trakcie uroczystości nagrodzono laureatów ocenianych w trzech kategoriach: Najaktywniejsza Jednostka PSP, Najaktywniejsza Jednostka OSP oraz Najaktywniejszy Strażak Indywidualny - zwycięzców wyłonionych w etapie okręgowym na poziomie wojewódzkim.
Nagrody, dyplomy oraz pamiątkowe puchary wręczali: zastępca Komendanta Głównego PSP nadbryg. Marek Jasiński, Przewodniczący Krajowej Rady Honorowego Krwiodawstwa PCK Sławomir L. Kaczyński, dyrektor Narodowego Centrum Krwi Małgorzata Lorek oraz członek Prezydium Zarządu Głównego Związku OSP RP dh Adam Nowak. Wśród uhonorowanych strażaków znalazł się druh Bartosz Wajda z OSP Papowo Biskupie, który zajął II miejsce w kategorii Najaktywniejszy Strażak Indywidualny.
Ognisty Ratownik - Gorąca Krew Warto nadmienić, że pierwszych dwóch kategoriach zwycięzcami zostali druhowie także pochodzący z województwa kujawsko-pomorskiego: Komenda Powiatowa PSP w Nakle (Najaktywniejsza Jednostka PSP) oraz Klub HDK PCK przy Zarządzie Oddziału Miejskiego OSP w Bydgoszczy (Najaktywniejsza Jednostka OSP).

Laureaci XIII edycji

  Najaktywniejsza jednostka PSP
 • I miejsce – Komenda Powiatowa PSP Nakło, okręg kujawsko-pomorski
 • II miejsce – Komenda Miejska PSP Nowy Sącz, okręg małopolski
 • III miejsce – Komenda Powiatowa PSP Mońki, okręg podlaski
  Najaktywniejsza jednostka OSP
 • I miejsce – Klub HDK PCK przy Zarządzie Oddziału Miejskiego OSP RP w Bydgoszczy, okręg kujawsko-pomorski
 • II miejsce – OSP Moszczenica, okręg małopolski
 • III miejsce – OSP Lubanice, okręg lubuski
  Najaktywniejszy Strażak Indywidualny
 • I miejsce – Krzysztof Wielgus OSP Brudzewice, okręg łódzki
 • II miejsce – Bartosz Wajda z OSP Papowo Biskupie, okręg kujawsko-pomorski
 • III miejsce – Karolina Kwaśnica-Kania z OSP Izdebnik, okręg małopolski
Zobacz też [1] [2] [3] [4] [5].
"Ognisty Ratownik - Gorąca Krew" 2018
Podsumowanie okręgowe XIII edycji w województwie kujawsko-pomorskim
Ognisty Ratownik - Gorąca Krew Jednostka OSP w Papowie Biskupim zajęła III miejsce w kujawsko-pomorskim etapie okręgowym w kategorii Najaktywniejsza Jednostka OSP, a druh Bartosz Wajda I miejsce w kategorii Najaktywniejszy Strażak Indywidualny w XIII edycji programu "Ognisty Ratownik - Gorąca Krew", który się odbył w roku 2018. Organizatorami tego ogólnopolskiego programu są: PCK, ZOSP RP oraz PSP. Na ten sukces złożył się aktywny udział trzynastu papowskich druhów, którzy indywidualnie oddali 10,8L krwi oraz 25,2L krwi pobranej od pozostałych osób podczas trzech otwartych akcji krwiodawstwa, która odbyły się w Papowie Biskupim (18 marca, 3 czerwca i 28 października). Łącznie w 2018 r. zebraliśmy 36,0L krwi.
Karnawałowa zabawa strażacka
Karnawałowa zabawa strażacka W sobotę 9 lutego 2018 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Papowie Biskupim odbyła się doroczna karnawałowa zabawa strażacka dla miejscowych strażaków oraz osób towarzyszących. W imprezie, która rozpoczeła się o godz. 20.00 a zakończyła o 4.00 wzięło udział ok. 70 osób. Oprawę muzyczną zapewnił duet muzyczny "Kontakt" ze Świecia. Z naszej jednostki wzięli udział: D.Adamczyk, D.Bojarski, K.Gburczyk, S.Gburczyk, Z.Gburczyk, A.Grabowski, L.Grabowski, R.Kurzeja, M.Modrzyński, A.Podlaszewski, G.Ratajczak, K.Sokołowski, B.Wajda, A.Wiśniewski, A.Zieliński wraz z partnerkami.
Bezpieczne ferie
Bezpieczne ferie W czwartek 24 stycznia 2019 r. w Gminnym Ośrodku Kultury przeprowadzony został pokaz szkoleniowy z ratownictwa wodnego zorganizowany przez strażaków z chełmińskiej Komendy PSP w ramach społecznej kampanii "Bezpieczne ferie". Przy aktywnym udziale papowskich ochotników młodym mieszkańcom gminy zaprezentowali sprzęt ratowniczy wykorzystywany podczas akcji ratowniczych na akwenach wodnych. Odbyła się także pogadanka związana z postępowaniem oraz udzielaniem pierwszej pomocy w przypadku załamiania się lodu. Został wyświetlony filmik na temat bezpieczeństwa nad zbiornikami wodnymi. W pokazie wzięli udział: M.Błaszczak, A.Karbownik, R.Kurzeja oraz B.Wajda.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
WOŚP W niedzielę 13 stycznia 2019 r. w ramach XXVII. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy papowscy druhowie: A.Kabrownik, B.Wajda oraz A.Wiśniewski zorganizowali dla najmłodszych przejażdżki wozami strażackimi ulicami Papowa Biskupiego. Zobacz też tutaj.
Walne Zebranie Sprawozdawcze
Walne Zebranie Sprawozdawcze W sobotę 12 stycznia 2019 r. o godz. 18.00 w remizie OSP w Papowie Biskupim odbyło się się Walne Zebranie Sprawozdawcze podsumowujące działalność jednostki w 2018 roku. Wśród zaproszonych gości swoją obecnością zaszczycił jedynie Dowódca JRG Komendy PSP w Chełmnie bryg. Jakub Grzywacz. W spotkaniu wzięło udział 19 papowskich druhów. Minutą ciszy uczczono pamięć zmarłych druhów w minionym roku. Na protokolanta wybrano dh Bartosza Wajdę. Następnie zostały odczytane sprawozdania. Sprawozdanie z działalności operacyjno-bojowej i inwestycyjnej odczytał Naczelnik dh Andrzej Karbownik, część finansową przedstawił dh Tomasz Jaśniewski. Druh Dawid Bojarski odczytał sprawozdanie Komisji Rewizyjnej. Oficjalna część spotkania zakończyła się poczęstunkiem. Następnie dh Andrzej Karbownik najaktywniejszym druhom wręczył pamiątkowe tłoczone kalendarze.
Karty paliwowe ORLEN
Karta paliwowa ORLEN W pierwszych dniach stycznia do papowskich druhów trafiły karty rabatowe PKN Orlen. Jest to owoc umowy podpisanej 19 grudnia 2018 r. pomiędzy Komendantem Głównym PSP, a Prezesem Zarządu PKN Orlen. Głównym założeniem tej umowy jest wsparcie strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych, które są włączone do Krajowego Systemu Ratowniczo–Gaśniczego. Druhowie otrzymali karty lojalnościowe uprawniające do rabatu w wysokości 8gr brutto za każdy 1 paliwa zakupionego na stacjach PKN Orlen i Bliska. Program wszedł w życie 1 stycznia 2019 r. Uroczyste wręczenie kart paliwowych dla jednostek OSP KSRG z powiatu chełmińskiego miało miejsce 27 grudnia 2018 r. w siedzibie Komendy PSP w Chełmnie na spotkaniu Komendanta Powiatowego PSP w Chełmnie z Naczelnikami i Prezesami jednostek OSP KSRG.
OSP Papowo Biskupie, 86-221 Papowo Biskupie 94, woj. kujawsko-pomorskie
© 2011-2018 by . Ostatnia aktualizacja: 12 listopada 2018 r.
stat4u Odwiedzin: Wyświetleń: Gości online:
Zalecana rozdzielczość: 1024x768