Kronika 2010

2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010
Kalendarium

Spotkanie opłatkowe
Spotkanie opłatkowe W niedzielę 19 grudnia 2010 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Papowie Biskupim odbyło się spotkanie opłatkowe dla strażaków z terenu gminy Papowo Biskupie, w którym uczestniczyło 30 druhów z Dubielna, Firlusa i Papowa Biskupiego. Swoją obecnością zaszczycił miejscowy wikariusz ks. Krystian Bułkowski.
Paczki świąteczne dla powodzian
Paczki dla powodzian W niedzielę 19 grudnia 2010 r. wczesnym rankiem do gminy Borki w powiecie płockim ze świątecznymi paczkami udali się druhowie Andrzej Karbownik oraz Grzegorz Ratajczak. Dzień wcześniej zostały przygotowane przez piętnastoosobową grupę papowowian w Gminnym Ośrodku Kultury. Byli wśród nich druhowie: Z.Gburczyk, A.Karbownik, J.Karbownik, A.Podlaszewski oraz G.Ratajczak. Słodkich podarunków nie byłoby gdyby nie hojność miejscowej ludności.
Narodowe Święto Niepodległości
Narodowe Święto Niepodległości W czwartek 11 listopada 2010 r. odbyły się gminne obchody Święta Niepodległości. Wzięła w nich udział kilkuosobowa delegacja z naszej jednostki wraz z pocztem sztandarowym w składzie: D.Bojarski, A.Podlaszewski i G.Ratajczak.
Ślub strażaka
Brama weselna W sobotę 18 września 2010 r. papowscy druhowie zorganizowali dla kolegi z jednostki Adriana Gimińskiego bramę weselną. Jest to lokalna tradycja o zabawnym charakterze mająca na celu zatrzymanie choćby na chwilę Pary Młodej w drodze z kościoła na salę weselną. Oczywiście zakończona jest złożeniem nowożeńcom serdecznych życzeń.
Dożynki gminne
Dożynki 2010 W niedzielę 29 sierpnia 2010 r. papowscy druhowie wraz z pocztem sztandarowym w składzie: L.Grabowski, R.Karbownik i M.Żuralski w towarzystwie strażackiej orkiestry dętej z OSP Waganiec uczestniczyli w pochodzie procesji dożynkowej. Udział wzięli też druhowie z Firlusa i Dubielna z pocztem sztandarowym. Po uroczystej mszy świętej w miejscowym kościele parafialnym odprawionej przez proboszcza ks. kan. Stanisława Szucę w pochód skierował się na szkolne boisko na dalszą część uroczystości. Na scenie wystąpili m.in.: Zespół Top One, Krystyna Giżowska oraz Kabaret Trzeci Oddech Kaczuchy. Zobacz też tutaj.
Ćwiczenia bojowe w klasztorze
Ćwiczenia w klasztorze W poniedziałek 6 lipca 2010 r. w Klasztorze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo w Chełmnie przy ul. Dominikanskiej odbyły sie wspólne ćwiczenia jednostek KSRG oraz PSP. Wziął w nich udział jeden zastęp z naszej jednostki.
Powódź w gminie Gąbin
Powodzianie W dniach 3-5 lipca 2010 r. druhowie z OSP Papowo Biskupie po raz drugi uczestniczyli w usuwaniu skutków powodzi, która wystąpiła w okolicach Płocka. Tym razem terenem ich działań była gmina Gąbin. Prace porządkowe wykonywane były chociażby w miejscowościach: Dobczykowo oraz Troszyn Polski. Z Naszej jednostki uczestniczyli druhowie: D.Bojarski, A.Karbownik, R.Karbownik, T.Karbownik oraz G.Ratajczak.
Powódź w gminie Słubice
Powodzianie W dniach 19-21 czerwca 2010 r. strażacy z OSP Papowo Biskupie oraz OSP Lisewo usuwali skutki powodzi, która spustoszyła tereny w okolicach Płocka. Druhowie pracowali w gminie Słubice w miejscowościach: Juliszew-Sady, Nowosiadło, Świniary, Wiączemin Polski. Do ich zadań należało m.in.: wynoszenie z domów zniszczonych mebli, zrywanie drewnianych elementów (panele, terakota, podłogi), usuwanie mazi oraz dezynfekowanie pomieszczeń. Przekazali także powodzianom zebrane dary ofiarowane przez miszkańców gminy Papowa Biskupiego i Lisewa. Były to atrykuły pierwszej potrzeby takie jak: ręczniki, pościele, koce, artykuły chemiczne, higieniczne oraz spożywcze o długotrwałej przydatności do spożycia. Z naszej jednostki uczestniczyli druhowie: D.Bojarski, Z.Gburczyk, A.Gimiński, A.Karbownik, R.Karbownik, D.Lemanowicz oraz G.Ratajczak.
Gminny Dzień Strażaka
Gminny Dzień Strażaka W niedzielę 2 maja 2010 r. w Papowie Biskupim odbyły się gminne obchody Dnia Strażaka. Wśród gości honorowych obecni byli: Wójt Gminy - Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP w Papowie Biskupim dh Andrzej Zieliński, Skarbnik Gminy Danuta Sikorska, Komendant Powiatowego PSP w Chełmnie bryg. Bogdan Utrata, mł. bryg. Janusz Pietrak. W trakcie uroczystości mieszkaniec Żygląda Lucjan Momot otrzymał oficjalne podziękowanie i pamiątkową statuetkę za uratowanie dwóch osób z płonącego samochodu. Wypadek, którego tragicznego zakończenia udało się zapobiec dzięki panu Lucjanowi miał miejsce w Żyglądzie we wrześniu 2009 r.
OSP Papowo Biskupie, 86-221 Papowo Biskupie 94, woj. kujawsko-pomorskie
© 2011-2018 by . Ostatnia aktualizacja: 12 listopada 2018 r.
stat4u Odwiedzin: Wyświetleń: Gości online:
Zalecana rozdzielczość: 1024x768