Kronika 2012

2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010
Kalendarium

Narodowe Święto Niepodległości
Narodowe Święto Niepodległości W niedzielę 11 listopada 2012 r. odbyły się gminne obchody Święta Niepodległości. Uroczystość o godz. 11.00 rozpoczęła się mszą św. w kościele parafialnym, w intencji Ojczyzny odprawił ją ks. kanonik Stanisław Szuca. Nabożeństwo uświetniły swoją obecnością poczty sztandarowe jednostek OSP Papowo Biskupie (L.Grabowski, A.Karbownik oraz D.Rutkowski), OSP Dubielno oraz Gimnazjum. Po zakończonej eucharystii wszyscy obecni przy zbiorowej mogile na przykościelnym cmentarzu złożyli hołd pomordowanych w czasie II wojny światowej. Ostatnim punktem uroczystości był program artystyczny w Gminnym Ośrodku Kultury. Zobacz też tutaj.
***Pamięci zmarłych mieszkańców Dubielna***
Tablica pamiątkowa W ***__ listopada 2012 r. w Dubielnie odsłonięty został. Uczestniczyli: A.Karbownik, A.Podlaszewski, B.Wajda oraz wójt A.Zieliński. Zobacz też tutaj.
Peregrynacja obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej
Peregrynacja Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej W dniach 21/22 października 2012 r. (niedziela/poniedziałek) w Parafii pw. św. Mikołaja w Papowie Biskupim odbyła się peregrynacja Kopii Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. Strażacy z papowskiej jednostki OSP asystowali w uroczystym powitaniu obrazu z sąsiedniej parafii w Lisewie. Przejęcie świętego wizerunku nastąpiło o godz. 17.30 na głównym skrzyżowaniu przy cmentarzu po czym procesyjne przeniesieno do parafialnego kościoła. W uroczystości wzięli udział druhowie: L.Grabowski, K.Horonziak, A.Karbownik, T.Karbownik, A.Podlaszewski, G.Ratajczak, D.Rutkowski, B.Wajda, Z.Zdziebłowski oraz C.Ziółkowski.
W następnym dniu ok. godz. 16.00 odprowadzali obraz w miejsce pożegnania do następnej ościennej parafii w Grzegorzu.
Dożynki gminne
Dożynki 2012 W niedzielę 2 września 2012 r. druhowie wraz z pocztem sztandarowym w składzie: T.Karbownik, A.Podlaszewski oraz D.Rutkowski uczestniczyli w pochodzie procesji dożynkowej. Obecni byli również ochotnicy z Firlusa, Dubielna ze sztandarem. Orszakowi towarzyszyła orkiestra dęta z OSP Waganiec. Uroczystą mszę św. w miejscowym kościele parafialnym odprawił proboszcz ks. kan. Stanisław Szuca. W dalszej części uroczystości, która odbyła się na boisku szkolnym wystapili: zespół Bayer Full oraz kabaret Hlynur. Zobacz też tutaj.
II Tour The Run "Ziemia Gotyku"
Biegi uliczne W sobotę 25 sierpnia 2012 r. strażacy z terenu gminy zabezpieczali biegi uliczne odbywające się w ramach "II Tour The Run". Na terenie gminy Papowo Biskupie zorganizowano bieg na dystansie 5km, w którym wzięło udział ok. 130 zawodników. Start biegu nastąpił przy świetlicy w Nowym Dworze Królewskim, natomiast meta przy Gimnazjum w Papowie Biskupim. Papowscy ochotnicy zabezpieczali dwa główne skrzyżowania na terenie Papowa (przy krzyżu oraz przy Gimnazjum). Zobacz też tutaj.
Nowy samochód operacyjny Kia Sportage
429c42 W poniedziałek 25 czerwca 2012 r. Komenda Powiatowa PSP przekazała jednostce nieodpłatnie lekki samochód operacyjny KIA Sportage o napędzie 4x4, rok produkcji 1999. Samochód z pewnością usprawni działania jednostki. Zobacz też tutaj.
Sołecki Dzień Dziecka
Dzień Dziecka W niedzielę 10 czerwca 2012 r. na boisku przy gimnazjum w Papowie Biskupim odbyły się obchody Dnia Dziecka. Imprezę organizowała rada sołecka dla dzieci z Papowa Biskupiego, Falęcina i Kucborka. Jedną z atrakcji był pokaz strażacki trzech zastępów z każdej jednostki działającej w gminie. Dzieci miały okazję zapoznać się ze sprzętem strażackim.
Boże Ciało
Boże Ciało W czwartek 7 czerwca 2012 r. druhowie aktywnie uczestniczyli w obchodach uroczystości Bożego Ciała. Przy niesieniu baldachimu asystowali: L.Grabowski, T.Karbownik, M.Modrzyński oraz M.Rozwadowski. Pozostali pełnili wartę honorową przy ołtarzu, którym się opiekują. Dzień wcześniej uporządkowali oraz przygotowali teren wokół niego.
Przedszkolaki w remizie
straż W czwartek 10 maja 2012 r. w remizie zawitali niecodzienni goście. Były to dzieci z miejscowego przedszkola. Naczelnik dh Andrzej Karbownik zaprezentował maluchom samochody, sprzętem, opowiedział o specyfikacji pracy strażaków-ochotników. Największą niespodzianką były słodycze ukryte w... gaśnicy.
Gminny Dzień Strażaka
Dzień Strażaka W sobotę 5 maja 2012 r. odbyły się gminne obchody Dnia Strażaka. Dzień swojego patrona strażacy całej gminy Papowo Biskupie rozpoczeli zbiórką o 15.30. Tradycyjnie na cmetarzu parafialnym druhowie oddali hołd na grobach zmarłych kolegów. W miejscowym kościele parafialnym mszę św. w intencji strażaków odprawił proboszcz ks. Stanisław Szuca a Słowo Boże wygłosił wizytujący parafię ks. bp Józef Szamocki. Po nabożeństwie w strugach deszczu druhowie oraz zaproszeni goście udali się do Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie przywitał ich prezes Zarządu Gminnego ZOSP Grzegorz Dudek. Jedenastu strażaków z terenu gminy, którzy w ostatnich latach rozpoczęło służbę w OSP złożyło uroczyste ślubowanie na sztandar. Z naszej jednostki byli to: Dawid Bojarski, Arkadiusz Grabowski, Tomasz Jaśniewski, Rafał Karbownik, Paweł Momot i Bartosz Wajda. Z naszej jednostki odznaki otrzymali:
    Srebrny Medal "Za Zasługi dla Pożarnictwa"
  • dh Maciej Modrzyński
    Odznaka "Strażak Wzorowy"
  • dh Dawid Bojarski
  • dh Tomasz Jaśniewski
  • dh Bartosz Wajda
Więcej na temat uroczystości można zobaczyć tutaj.
Strażacka warta przy Grobie Pańskim
warta honorowa przy grobie Pańskim W Wielką Sobotę 7 kwietnia 2012 r. w kościele parafialnym w Papowie Biskupim w godz. 8.00-18.00 druhowie z papowskiej jednostki pełnili wartę honorową przy grobie Pańskim. Podobnie było w Wielkanoc w trakcie mszy rezurekcyjnej.
Walne Zebranie Sprawozdawcze
Walne zebranie sprawozdawczo W sobotę 18 lutego 2012 r. w remizie strażackiej odbyło się zebranie sprawozdawcze. Wśród gości honorowych obecni byli: , Przewodniczący Rady Gminy Rafał Jeziorny, Skarbnik Gminy Danuta Sikorska, mł. bryg. Janusz Pietrak z Komendy Powiatowej PSP w Chełmnie, Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP w Papowie Biskupim dh Grzegorz Dudek oraz ("pan w oliwkowej marynarce"). Naczelnik dh Andrzej Karbownik przedstawił sprawozdanie z działalności papowskiej OSP za 2011 r. Najaktywniejszym druhom w podziękowaniu za zaangażowanie wręczył pamiątkowe kalendarze na 2012r.
Karnawałowa zabawa strażacka
Karnawałowa zabawa strażacka W sobotę 4 lutego 2012 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Papowie Biskupim odbyła się doroczna karnawałowa zabawa strażacka. Rozpoczęła sie o godzinie 21.00. Imprezę taneczną poprowadził zespół Rewers.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
straż W niedzielę 8 stycznia 2012 r. w ramach zbiórki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dh Andrzej Karbownik zaprezentował swój bogaty zbiór hełmów strażackich. Zobacz też tutaj.
OSP Papowo Biskupie, 86-221 Papowo Biskupie 94, woj. kujawsko-pomorskie
© 2011-2018 by . Ostatnia aktualizacja: 12 listopda 2018 r.
stat4u Odwiedzin: Wyświetleń: Gości online:
Zalecana rozdzielczość: 1024x768