Kronika 2017

2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010
Kalendarium

Narodowe Święto Niepodległości
Narodowe Święto Niepodległości W sobotę 11 listopada 2017 r. odbyły się gminne obchody Święta Niepodległości. Obchody 99. rocznicy tego wydarzenia rozpoczęły się w kościele parafialnym o godz. 10.00 uroczystą mszą św., którą w intencji Ojczyzny odprawił proboszcz ks. kan. Stanisław Szuca. W nabożeństwie uczestniczyły poczty sztandarowe jednostek OSP z Papowa Biskupiego i Dubielna a także Szkół Podstawowych z Dubielna, Papowa Biskupiego i Zegartowic. Po eucharystii na przykościelnym cmentarzu na zbiorowej mogile pomordowanych w czasie II wojny światowej złożyli: wójt gminy Andrzej Zieliński, sekretarz gminy Dariusz Śliwiński oraz przewodniczący rady gminy Rafał Jeziorny. Natomiast chwilę później w Gminnym Ośrodku Kultury odbyło się przedstawienie patriotyczne przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej w Papowie Biskupim. Z naszej jednostki w uroczystościach wzięło udział aż troje druhów: D.Bojarski, A.Podlaszewski i B.Wajda co wystarczyło jedynie do wystawienia pocztu sztandarowego. Zobacz też tutaj.
Spotkanie Kronikarzy w OSP Jeziorki
Spotkanie WKKW w OSP Jeziorki W sobotę 14 października 2017 r. w remizie OSP Jeziorki w gminie Lniano w powiecie świeckim odbyło się spotkanie Wojewódzkiego Klubu Kronikarzy OSP przy Zarządzie Wojewódzkim Związku OSP RP w Toruniu. Na uroczystość przybyło ponad 50 kronikarzy z 11 powiatów województwa kujawsko-pomorskiego. Przywieźli ze sobą 30 kronik, z których urządzono wystawę w miejscowej remizie. Z naszej jednostki w spotkaniu uczestniczył p.o. kronikarza Sekretarz dh Bartosz Wajda wraz z prowadzoną przez siebie kroniką. Gospodarzem spotkania był Prezes OSP Jeziorki dh Jan Podwalski. Współorganizatorami byli także: członek Zarząd Oddziału Wojewódzkiego dh Piotr Tomaszewski oraz Wojewódzki Klub Kronikarzy z Prezesem dh Stanisławem Kwaśnikiem na czele. Wśród zaproszonych gości obecni byli: wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego dh Józef Gawrych, członek Zarządu Gminnego OSP dh Leszek Szmyt. Zaś z przedstawicieli lokalnych władz samorządowych: Wójt gminy Lniano Zofia Topolińska, Przewodniczący Rady Gminy Mariusz Puchowski oraz Sołtys Jeziorek Władysław Archacki. Po przedstawieniu historii jednostki OSP Jeziorki przez Prezesa Jana Podwalskiego głos zabrała Zofia Topolińska. Zaprezentowała gościom gminę Lniano, wyraźnie podkreślając sukcesy i atuty gminy ze szczególnym uwzględnieniem roli strażaków w ochronie ludności przed pożarami i ich udziału w życiu społecznym. Prezes Stanisław Kwaśnik zaś zaprezentował działalność Wojewódzkiego Klubu Kronikarzy. W kilkunastominutowym wystąpieniu przedstawił sposoby i metody prowadzenia kronik. Po części oficjalnej i szkoleniowej nastąpił poczęstunek. Gościom umilił czas śpiew zaserwowany przez zespół wokalny Chabry z Osia, któremu dyrygował Adam Szczepański. Zobacz też [1] [2]
Ćwiczenia bojowe w Dubielnie
Ćwiczenia bojowe w Dubielnie W piątek 6 padziernika 2017 r. o godz. 18:30 odbyły się ćwiczenia bojowe w Dubielnie, które zorganizowali miejscowi ochotnicy. W ćwiczeniach brały udział wszystkie jednostki z terenu gminy. Z naszej jednostki wzięło w nich udział pięcioro druhów: D.Bojarski, D.Kaczorowski, M.Modrzyński, A.Podlaszewski oraz D.Szpankiewicz.
III Akcja Krwiodawstwa
Akcja krwiodawstwa W niedzielę 1 października 2017 r. na parkingu przy GOK-u odbyła się kolejna akcja honorowego krwiodawstwa, którą zorganizował Zarząd OSP Papowo Biskupie oraz RCKiK w Bydgoszczy. Celem akcji była zbiórka krwi dla pacjentów Centrum Onkologii im. F.Łukaszczyka w Bydgoszczy. Spośród 17 chętnych osób krew oddało 14 osób (w tym 1 osoba uczyniła to po raz pierwszy). Z papowskiej jednostki krew oddali druhowie: D.Bojarski oraz M.Modrzyński.
Łącznie udało nam się zebrać 6,3L krwi.
To już trzecia w historii Papowa Biskupiego akcja poboru krwi, która odbyła się w ramach XII edycji ogólnopolskiego programu "Ognisty Ratownik - Gorąca Krew" pod patronatem PCK, PSP oraz Związku OSP RP. Celem tego programu jest aktywne propagowanie honorowego krwiodawstwa oraz stworzenie mieszkańcom warunków do systematycznego oddawania krwi. Zobacz też [1] [2].
Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Papowo Biskupie 2017
Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze W sobotę 9 września 2017 r. na stadionie przy papowskiej szkole podstawowej odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze zorganizowane przez KP PSP Chełmno, Zarząd Powiatowy OSP RP w Chełmnie oraz Wójta Gminy Papowo Biskupie. Wzięły w nich udział jednostki OSP z terenu powiatu chełmińskiego, które wcześniej zwyciężyły zmagania na poziomie gminnym. Do zmagań sportowych przystąpiło dziewięć drużyn seniorów (w tym jedna żeńska), a także sześć Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych (w tym 3 drużyny dziewczęce). W klasyfikacji generalnej seniorów męskich pierwsze miejsce zdobyło OSP Strucfoń, drugie przypadło jednostka OSP Lipienek, zaś trzecie miejsce wywalczyła drużyna OSP Nowawieś Chełmińska. W kategorii seniorów żeńskich drużyna z OSP Unisław nie miała żadnych konkurentów. Naszą gminę reprezentowała drużyna z OSP Papowo Biskupie w składzie: D.Bojarski, D.Kaczorowski, J.Pawski, D.Szpankiewicz, B.Wajda wspomaganą przez kolegów z OSP Firlus w osobach: M.Świąder, K.Wierzchowski, R.Wolski oraz P.Bukowski (rezerwowy). Drużynowo zajęliśmy przedostatnie VII miejsce. Wstydu nie było tym bardziej, że różnice punktowe były niewielkie. Serdeczne podziękowania tym, którym się chciało... Zobacz też tutaj.
Dożynki gminno-parafialne
Dożynki W niedzielę 3 września 2017 r. papowscy druhowie z pocztu sztandarowego: L.Grabowski, M.Modrzyński, A.Podlaszewski oraz A.Karbownik, B.Wajda i Z.Zdziebłowski wzięli udział w dożynkach gminnych. W pochodznie dożynkowym uczestniczyli także druhowie z Dubielna i Firlusa. Po mszy św. na boisku sportowym odbył się festyn. Wystąpił kabaret "Smile", zespół "Etna", zespół "Dziani i cygańskie gwiazdy". Zobacz też tutaj.
Dar myśliwych dla jednostek OSP
sprzęt PZŁ dla OSP We wtorek 29 sierpnia 2017 r. w Żninie spotkali się przedstawiciele jednostek OSP z całego województwa, którzy pomagali usuwać skutków nawałnicy na terenach leśnych w Borach Tucholskich. Obecni byli także m.in.: wiceminister środowiska Paweł Sałek, Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz, Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. mgr inż. Janusz Halak, Prezes Związku OSP RP województwa kujawsko-pomorskiego Zdzisław Dąbrowski, oraz komendanci OSP z miejscowości najbardziej dotkniętych przez kataklizm. W trakcie uroczystego apelu na placu Komendy Powiatowej PSP w Żninie wręczono druhom sprzęt strażacki podarowany przez myśliwych z Polskiego Związku Łowieckiego. Nasza jednostka otrzymała pilarkę spalinową do drewna marki Stihl, którą odebrał Naczelnik OSP dh Andrzej Karbownik. Zobacz też [1] [2] [3].
Usuwanie skutków nawałnicy
straż We wtorek 15 sierpnia 2017 r. grupa ochotników w składzie: D.Bojarski, S.Gburczyk, D.Kaczorowski, A.Karbownik oraz A.Wiśniewski wyruszyła w okolice Sępólna Krajeńskiego. Celem wyjazdu było usuwanie skutków nawałnicy, która przeszła przez nasz region w nocy z 11/12 sierpnia. Największe zniszczenia przez żywioł zostały dokonane na terenie Borów Tucholskich w obrębie województwa kujawsko-pomorskiego oraz pomorskiego.
Ćwiczenia bojowe w kościele
ćwiczenia bojowe w kościele parafialnym W piątek 7 lipca 2017 r. o godz. 21.00 w kościele parafialnym w Papowie Biskupim odbyły się ćwiczenia strażackie. Uczestniczyły w niej jednostki OSP z Dubielna, Firlusa oraz Papowa Biskupiego. Łącznie 20 druhów z 4 zastępów. Założeniem ćwiczeń była ewakuacja z kościoła oraz udzielenie pomocy pięciu poszkodowanym osobom, a także gaszenie płonącej wieży i zabezpieczanie dachu nawy głównej kościoła przed rozprzestrzenieniem się ognia. Z naszej jednostki udział wzięli: D.Bojarski, S.Gburczyk, D.Kaczorowski, A.Karbownik M.Modrzyński, R.Nowicki, A.Podlaszewski, D.Rutkowski, D.Szpankiewicz, B.Wajda.
100-lecie OSP Dubielno
100-lecie OSP Dubielno W sobotę 1 lipca 2017 r. w Dubielnie odbył się festyn z okazji 100-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Dubielnie. W towarzystwie orkiestry strażackiej z OSP Waganiec orszak udał się na boisko szkolne, gdzie nastąpiła oficjalna część uroczystości. Rys historyczny jednostki-jubilatki odczytał prezes Grzegorz Dudek. Dubielnianym druhom oraz osobom wspierającym jednostkę wręczono pamiątkowe szklane statuetki. W obchodach uczestniczyła delegacja z naszej jednostki w składzie: A.Karbownik, M.Modrzyński, A.Podlaszewski, D.Szpankiewicz oraz B.Wajda. Zobacz też [1] [2].
Ćwiczenia "Wisła 2017"
Wisła 2017 W piątek 30 czerwca 2017 r. w miejscowości Łęg w gminie Chełmno w powiecie chełmińskim odbyły się ćwiczenia powodziowe pod kryptonimem "Wisła 2017". Wzięło w nich udział około 40 strażaków z jednostek powiatu chełmińskiego, które należą do systemu KSRG. Realizowano hipotetyczny scenariusz zdarzenia polegającego na zabezpieczaniu przed przerwaniem wału powodziowego na rzece Wisła na wysokości miejscowości Łęg. Zadaniem naszej jednostki było sprawne rozwinięcie czterech linii wężami W75 od agregatu pompowego Typu Rosenbauer i wypompowanie wody ze zbiornika. Ćwiczenia przy bardzo niesprzyjającej pogodzie trwały ok. 3 godzin. Wzięli w nich udział: D.Bojarski, S.Gburczyk, D.Kaczorowski, M. Modrzyński oraz B.Wajda.
Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze 2017
Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze W niedzielę 18 czerwca 2017 r. o godzinie 15:00 na boisku sportowym przy papowskim gimnazjum przeprowadzone zostały gminne zawody sportowo-pożarnicze, którego organizatorem byli Wójt Gminy Papowo Biskupie oraz Zarząd Gminny OSP RP w Papowie Biskupim. Do rywalizacji przystąpiły wszystkie trzy obecnie funkcjonujące jednostki z terenu gminy: OSP Dubielno, OSP Firlus oraz OSP Papowo Biskupie. Zgodnie z ustaleniami Zarządu Gminnego OSP RP zawody przeprowadzono tylko w konkurencji rozbudowanej bojówki, ale nie opierającej się na regulaminie CTIF. Żadna z ekip nie obyła się bez problemów technicznych. Najlepszym czasem konkurencję ukończyła drużyna z OSP Papowo Biskupie, drugie miejsce zajęło OSP Dubielno, natomiast trzecie przypadło druhom z OSP Firlus. W zawodach oraz organizacji uczestniczyli: D.Bojarski, S.Gburczyk, Z.Gburczyk, L.Grabowski, D.Kaczorowski, A.Karbownik, M.Modrzyński, R.Nowicki, A.Podlaszewski, D.Rutkowski, D.Szpankiewicz oraz B.Wajda. Zobacz też tutaj.
70-lecie OSP Trzebcz Szlachecki
70-lecie OSP Trzebcz Szlachecki W sobotę 17 czerwca 2017 r. sąsiednia jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzebczu Szlacheckim obchodziła 70-lecie działalności. W trakcie uroczystości poświęcono i nadano jednostce sztandar. W obchodach uczestniczyła czteroosobowa delegacja z naszej jednostki w składzie: A.Karbownik, M.Modrzyński, A.Podlaszewski oraz D.Rutkowski. Zobacz też tutaj.
Boże Ciało
Boże Ciało W czwartek 15 czerwca 2017 r. druhowie aktywnie uczestniczyli w procesji Bożego Ciała. Asystowali przy noszeniu baldachimu, pełnili wartę honorową przy krzyżu, przy którym urządzony był jeden z ołtarzy. Ołtarz przy krzyżu z wizerunkiem św. Floriana oraz elementami sprzętu strażackiego od wielu już lat przygotowywany przez papowskich druhów. Baldachim nieśli: D.Bojarski, L.Grabowski, M.Modrzyński oraz A.Podlaszewski natomiast wartę honorową przy krzyżu pełnili: K.Gburczyk, S.Gburczyk, K.Horonziak, A.Karbownik, R.Nowicki, D.Rutkowski, D.Szpankiewicz, B.Wajda, Z.Zdziebłowski.
Gminny Dzień Dziecka
Dzień Dziecka W niedzielę 4 czerwca 2017 r. na boisku sportowym przy Gimnazjum w Papowie Biskupim odbył się Gminny Dzień Dziecka, którego organizatorami byli Urząd Gminy oraz Gminny Ośrodek Kultury. Druhowie z Dubielna, Firlusa i Papowa Biskupiego przygotowali pokaz akcji gaśnieczej oraz dumnie prezentowali sprzęt strażacki. Udział brali: D.Bojarski, S.Gburczyk, A.Karbownik oraz B.Wajda.
100-lecie objawień fatimskich
100-lecie objawień fatimskich W sobotę 13 maja 2017 r. druhowie aktywnie uczestniczyli w parafialnych uroczystościach obchodów 100-lecia objawień fatimskich. Papowscy strażacy asystowali przy niesieniu figurki Matki Boskiej Fatimskiej, a także zabezpieczali trasę przemarszu procesji. Pomagali im w tym ochotnicy z OSP Firlus. W organizacji uroczystości wzięli udział: D.Kaczorowski, A.Karbownik, M.Modrzyński, J.Pawski, A.Podlaszewski oraz B.Wajda.
Przed uroczystościami Komendant Gminny dh Andrzej Karbownik wręczył:
  Odznaka "Strażak Wzorowy"
 • dh Józef Pawski
Powiatowy Dzień Strażaka
Powiatowy Dzień Strażaka W piątek 12 maja 2017 r. na placu apelowym przy Komendzie Powiatowej PSP w Chełmnie odbyły się powiatowe uroczystości Dnia Strażaka. Wspólnie ze strażakami zawodowymi świętowali ochotnicy z powiatu chełmińskiego. Naszą jednostkę reprezentowali druhowie: A.Gburczyk, A.Karbownik oraz B.Wajda. Delegację z papowskiej gminy uzupełnili trzej druhowie z Dubielna i Firlua. Były przemówienia, podziękowania oraz ceremonia wręczenia awansów, medali i odznak zasłużonym strażakom z terenu powiatu chełmińskiego. W trakcie uroczystości Starosta Chełmiński Zdzisław Gamański przekazał na ręce naczelnika OSP Papowo Biskupie dh Andrzeja Karbownika automatyczny defibrylator ufundowany przez Zarząd Powiatu Chełmińskiego. Nad Jeziorem Starogrodzkim W Europejskim Centrum Wymiany Młodzieży odbyła się część nieoficjalna oraz poczęstunek. Zobacz też [1] [2].
Gminny Dzień Strażaka
100-lecie OSP Dubielno
Dzień Strażaka W sobotę 30 kwietnia 2017 r. w Papowie Biskupim odbyły się gminne obchody Dnia Strażaka. Rozpoczął je głos syreny o godz. 16.00. Strażacy w towarzystwie pocztów sztandarowych z OSP Dubielno, OSP Papowo Biskupie, OSP Grzegorz oraz OSP Skąpe odwiedzili miejscowy cmentarz, gdzie na mogiłach zmarłych kolegów zostały położone zapalone znicze. Uroczystą mszę św. w intencji strażaków wraz z kazaniem odprawił wikary ks. Robert Narodzonek. Druhowie czynnie uczestniczyli też w liturgicznej służbie ołtarza. Po zakończeniu eucharystii przed Gminnym Ośrodku Kultury odbyła się część oficjalna uroczystości podczas której wręczono druhom odznaczenia. Jednostka OSP Dubielno z okazji przypadającego w tym roku jubileuszu 100-lecia otrzymała Złoty Znak Związku OSP RP. Dekoracji dokonał wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP w Toruniu dh Janusz Gerke, który wręczył dh Zdzisławi Drewsowi z OSP Dubielno wręczył także medal im. Bolesława Chomicza. Papowskich druhów wyróżniono odznakami:
  Odznaka "Strażak Wzorowy"
 • dh Sylwester Gburczyk
 • dh Adam Wiśniewski
  Odznaka "Za Wysługę 50 Lat"
 • dh Józef Grabowski
 • dh Kazimierz Horonziak
 • dh Zbigniew Zdziełowski
 • dh Czesław Ziółkowski
Więcej informacji dotyczących uroczystości można znaleźć też [1] [2].
Strażak Kujaw i Pomorza 2017
Etap powiatowy
Strażak Kujaw i Pomorza W piątek 28 kwietnia 2018 r. zakończyło się głosowanie na etapie powiatowym w plebiscycie "Strażak Roku Kujaw i Pomorza 2018" organizowanym przez "Gazetę Pomorską". W kategorii jednostek OSP nasza jednostka zajęła IV miejsce na etapie rejonowym chełmińskim w plebiscycie organizowanym przez "Gazetę Pomorską" w kategorii jednostek OSP. Nasza jednostek otrzymała 14 głosów, za które serdecznie dziękujemy.
  Wyniki głosowania:
 • 1. OSP Kijewo Królewskie (498 głosów)
 • 2. OSP Rybieniec (477 głosów)
 • 3. OSP Lisewo (43 głosy)
 • 4. OSP Papowo Biskupie (14 głosów)
Więcej informacji można znaleźć tutaj.
Spotkanie Kronikarzy w OSP Solec Kujawski
Spotkanie WKKW w OSP Solec Kujawski W sobotę 22 kwietnia 2017 r. w siedzibie OSP w Solcu Kujawskim odbyło się spotkanie działaczy Wojewódzkiego Klubu Kronikarzy przy ZW OSP w Toruniu. Uczestnicy wydarzenia w liczbie 60 kronikarzy wysłuchali informacji o działalności WKK i regulaminu Ogólnopolskiego Konkursu Kronik, którą przedstawił Prezes klubu dh Stanisław Kwaśnik. Wysłuchali także cennych rad dotyczących niełatwej i żmudnej pracy związanej z gromadzeniem informacji i ich utrwalaniem w strażackich kronikach. Zwiedzili także jedyne w województwie Muzeum Historii OSP, które gromadzi strażackie pamiątki z całego województwa kujawsko-pomorskiego. Wśród licznych eksponatów znaleźć można sprzęt strażacki pochodzący nawet z XIX w. Są tu m.in.: sikawka konna, motopompy, drabiny, węże, prądnice, wyposażenie osobiste strażaków, mundury i wiele innych cennych przedmiotów. Sama solecka jednostka straży pożarnej należy do najstarszych w kraju. Została założona w 1886 r. Został opracowany roczny plan pracy. Po długiej i burzliwej dyskusji dokonano wyboru najlepszych prac, które wezmą udział w konkursie krajowym. W trakcie spotkania odbyła się wystawa 46 kronik, które przy i nastąpił wybór kronik na Konkurs Krajowy. Z naszej jednostki w spotkaniu wziął udział p.o. kronikarza Sekretarz dh Bartosz Wajda. Zobacz też [1] [2]
Strażacka warta przy Grobie Pańskim
warta honorowa przy grobie Pańskim W Wielką Sobotę 16 kwietnia 2017 r. w kościele parafialnym w Papowie Biskupim, w godz. 8.00-19.00 druhowie z papowskiej jednostki pełnili wartę honorową przy grobie Pańskim. Podobnie było w Niedzielę Wielkanocną przed mszą rezurekcyjną.
II Akcja Krwiodawstwa
Akcja krwiodawstwa W niedzielę 26 marca 2017 r. na parkingu przy GOK-u odbyła się kolejna akcja honorowego krwiodawstwa, którą zorganizował Zarząd OSP Papowo Biskupie oraz RCKiK w Bydgoszczy. Tym razem celem akcji było wsparcie chorej 14-letniej druhny Klaudii z Płutowa. Aż 44 osoby chciały się podzielić swoją krwią, jednak po badaniu lekarskim uczyniło 36 osób. Aż dziesięcioro z nich po raz pierwszy w życiu. Do nich trafiły specjalnie przygotowane pamiątkowe dyplomy, które dodatkowo potwierdzają wstąpienie do grona Honorowych Krwiodawców. Z papowskiej jednostki krew oddali druhowie: D.Bojarski, S.Gburczyk, Z.Gburczyk, A.Karbownik, M.Kordowski, J.Pawski, D.Rutkowski oraz D.Szpankiewicz.
Łącznie udało nam się zebrać 16,08L krwi.
To już druga w historii Papowa Biskupiego akcja poboru krwi, która odbyła się w ramach XII edycji ogólnopolskiego programu "Ognisty Ratownik - Gorąca Krew" pod patronatem PCK, PSP oraz Związku OSP RP. Celem tego programu jest aktywne propagowanie honorowego krwiodawstwa oraz stworzenie mieszkańcom warunków do systematycznego oddawania krwi. Zobacz też tutaj.
Szkolenie BHP
szkolenie BHP W sobotę 11 marca 2017 r. w remizie OSP w Papowie Biskupim o godz. 18.00 odbyło się coroczne szkolenie z zakresu przepisów BHP dla druhów z terenu gminy Papowo Biskupie. Warsztaty przeprowadził Hieronim Saran z ośrodka szkoleniowego Campus z Chełmna. W instruktarzu wzięło udział niemal 50 ochotników z jednostek OSP z Dubielna, Firlusa oraz Papowa Biskupiego.
Karnawałowa zabawa strażacka
Karnawałowa zabawa strażacka W sobotę 18 lutego 2017r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Papowie Biskupim odbyła się doroczna karnawałowa zabawa strażacka, w której uczestniczyli druhowie z terenu gminy wraz z partnerkami. Oprawę muzyczną zapewnił zespół Trakt z Lisewa. W zabawie, która rozpoczęła się o godz. 20.00 uczestniczyło ok. 80 osób.
"Ognisty Ratownik - Gorąca Krew" 2016
Podsumowanie XI edycji w kujawsko-pomorskim etapie okręgowym
Ognisty Ratownik - Gorąca Krew Jednostka OSP w Papowie Biskupim zajęła II miejsce na etapie rejonowym w okręgu kujawsko-pomorskim w kategorii Najaktywniejsza Jednostka OSP, natomiast druh Bartosz Wajda II miejsce w kategorii Najaktywniejszy Strażak Indywidualny w XI edycji ogólnopolskiego programu Strażacy w Honorowym Krwiodawstwie "Ognisty Ratownik - Gorąca Krew", który miał miejsce w 2016 r. Organizatorami programu są: PCK, PSP oraz ZOSP RP. Na ten sukces złożył się aktywny udział sześcioro papowskich druhów, którzy indywidualnie oddali w sumie 4,95L krwi a także ilość krwi pobranej od pozostałych osób (12,73L) w pierwszej akcji krwiodawstwa, która odbyła się 2 października 2016 r. w Papowie Biskupim.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
straż W niedzielę 15 stycznia 2017 r. w ramach XXV. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy papowscy druhowie zorganizowali dla najmłodszych atrakcję w postaci przejażdżek wozem strażackim. Dzięki staraniom sztabu XXV finału WOŚP w osobach: Rafała Jeziornego, Aleksandry Chudzik, Ireny Modliborskiej i Pauliny Jasińskiej, grupie 48 wolontariuszy, organizacjom społecznym i pozostałym osobom zebrano kwotę 11.400zł. Zobacz też [1] [2].
Walne Zebranie Sprawozdawcze
Walne Zebranie Sprawozdawcze W sobotę 14 stycznia 2017 r. o godz. 18.00 w remizie OSP w Papowie Biskupim odbyło się się walne zebranie sprawozdawcze. Wśród zaproszonych gości obecni byli: opiekun jednostki mł. bryg. Robert Kamiński z Komendy Powiatowej PSP w Chełmnie, dh Andrzej Zieliński - wójt gminy pełniący funkcję Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP, Rafał Jeziorny - Przewodniczący Rady Gminy, dh Andrzej Karbownik - Naczelnik OSP w Papowie Biskupim pełniący funkcję Wiceprezesa Zarządu Powiatowego ZOSP RP a także mł. bryg. Jakub Grzywacz z Komendy Powiatowej PSP w Chełmnie. Spotkanie rozpoczęło się odsłuchaniem hymnu ZOSP RP. Minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego w minionym roku dh Kazimierza Grabowskiego, wieloletniego Gospodarza-kierowcy jednostki OSP w Papowie Biskupim. Podsumowano wydarzenia minionego roku, w których papowska jednostka brała udział w 78 akcjach ratowniczo-gaśniczych (20 pożarów, 57 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy). Za dotychczasową współpracę podziękowano odchodzącemu na emeryturę mł. bryg. Robertowi Kamińskiemu, który przez ostatnich kilka lat był opiekunem papowskiej jednostki z ramienia Komendy Powiatowej w Chełmnie. Druh Kamiński otrzymując pamiątkową statuetkę przedstawił swojego zastępcę mł. bryg. Jakuba Grzywacza, który obejmie tą funkcję z dniem 30 marca 2017 r. Naczelnik dh Andrzej Karbownik wyróżniającym się druhom wręczył pamiątkowe kalendarze.
OSP Papowo Biskupie, 86-221 Papowo Biskupie 94, woj. kujawsko-pomorskie
© 2011-2020 by . Ostatnia aktualizacja: 13 marca 2020 r.
stat4u Odwiedzin: Wyświetleń: Gości online:
Zalecana rozdzielczość: 1024x768