NAJBLIŻSZE AKCJE KRWIODAWSTWA W PAPOWIE BISKUPIM
18 marca 2018 r.
stacjonarna GOK
3 czerwca 2018 r.
ambulans
21 października 2018 r.
stacjonarna GOK

Zestawienie akcji krwiodawstwa w Papowie Biskupim

„OGNISTY RATOWNIK – GORĄCA KREW”

osp_pck_psp W bieżącym 2017 roku odbywa się XII edycja ogólnopolskiego programu Strażacy w Honorowym Krwiodawstwie "Ognisty Ratownik - Gorąca Krew", którego organizatorami są: Zarząd Główny Polskiego Czerwonego Krzyża, Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej oraz Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Już po raz drugi bierze w nim udział jednostka OSP Papowo Biskupie.

Cele programu:

Do efektów realizowanego programu zaliczane będą akcje i pozyskana podczas nich krew w dniach 2 stycznia - 15 grudnia 2017r. Uwzględnia się ilość pozyskanej krwi pobraną od wszystkich uczestników akcji (również osób niebędących strażakami) organizowanych przez jednostki strażackie w ramach programu, oraz krew oddaną w tym samym czasie przez druhów podczas indywidualnych wizyt w RCKiK lub na innych akcjach, według danych potwierdzonych przez publiczną służbę krwi.

ognisty ratownik Struktura organizacyjna PSP i ZOSP RP decyduje o tym, że ich jednostki znajdują się w każdym środowisku lokalnym, a dodatkowo strażacy-ochotnicy reprezentują praktycznie wszystkie grupy zawodowe. W małych społecznościach gminnych czy sołeckich OSP należą do najaktywniejszych organizacji i posiadają duży autorytet, cieszą się zaufaniem społecznym, a przez to mają znaczący wpływ na swoje otoczenie. Dotarcie do tych jednostek i indywidualnych członków z ideą hdk pozwoli pozyskać dla krwiodawstwa grono ludzi społecznie zaangażowanych, sprawnych i zdrowych. Baza remiz OSP stanowi w wielu wsiach i mniejszych miasteczkach centra życia społecznego i kulturalnego, dlatego też stwarza możliwość zorganizowania stałych struktur klubowych hdk kontynuujących w przyszłości regularne oddawanie krwi i przyczyni się do dalszego rozwoju ruchu honorowego krwiodawstwa w lokalnych środowiskach.

Regulamin i szczegóły programu:

2016.12 DYPLOM W minionym 2016 r. w programie aktywny wzięło udział sześcioro papowskich druhów, którzy indywidualanie oddali w sumie 4,95L krwi. Od pozostałych osób w akcji krwiodawstwa, która odbyła się 2 października zebrano 12,73L krwi, a łącznie zebrano 14,97L krwi. Te osiągnięcia dały papowskiej jednostce II miejsce w województwie kujawsko-pomorskim.

Dziękujemy wszystkim za udział w programie, przede wszystkim za honorowo ofiarowaną krew. Już dziś zapraszamy na kolejne zaplanowane akcje krwiodawstwa, które mają się odbyć w Papowie Biskupim w 2018 r. w dniach: 18 marca, 3 czerwca, 21 października.

Najbliższe punkty, w których można oddać krew
Toruń ul. Gagarina 212-226 pn., wt., czw., pt. (godz. 7.30-11.00)
śr. (godz. 7.30-17.30)
Chełmno Szpital Rejonowy
ul. Plac Rydygiera 1
wt. (godz. 7.30-11.00)
Chełmża ul. Rynek 1. czwartek miesiąca (godz. 10.00-16.00)
(pobór mobilny w ambulansie)

Harmonogram poboru krwi na terenie województwa kujawsko-pomorskiego realizowany przez RCKiK w Bydgoszczy w 2018 r.

OSP Papowo Biskupie, 86-221 Papowo Biskupie 94, woj. kujawsko-pomorskie
© 2011-2018 by . Ostatnia aktualizacja: 1 stycznia 2018 r.
stat4u Odwiedzin: Wyświetleń: Gości online:
Zalecana rozdzielczość: 1024x768