Krwiodawstwo

„OGNISTY RATOWNIK – GORĄCA KREW”

osp_pck_psp W bieżącym 2018 roku odbywa się XIII edycja ogólnopolskiego programu Strażacy w Honorowym Krwiodawstwie "Ognisty Ratownik - Gorąca Krew", którego organizatorami są: Zarząd Główny Polskiego Czerwonego Krzyża, Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej oraz Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Po raz trzeci bierze w nim udział jednostka OSP Papowo Biskupie.

Cele programu:

Do efektów realizowanego programu zaliczane będą akcje i pozyskana podczas nich krew w dniach 2 stycznia - 14 grudnia 2018r. Uwzględnia się ilość pozyskanej krwi pobraną od wszystkich uczestników akcji (również osób niebędących strażakami) organizowanych przez jednostki strażackie w ramach programu, oraz krew oddaną w tym samym czasie przez druhów podczas indywidualnych wizyt w RCKiK lub na innych akcjach, według danych potwierdzonych przez publiczną służbę krwi.

ognisty ratownik Struktura organizacyjna PSP i ZOSP RP decyduje o tym, że ich jednostki znajdują się w każdym środowisku lokalnym, a dodatkowo strażacy-ochotnicy reprezentują praktycznie wszystkie grupy zawodowe. W małych społecznościach gminnych czy sołeckich OSP należą do najaktywniejszych organizacji i posiadają duży autorytet, cieszą się zaufaniem społecznym, a przez to mają znaczący wpływ na swoje otoczenie. Dotarcie do tych jednostek i indywidualnych członków z ideą hdk pozwoli pozyskać dla krwiodawstwa grono ludzi społecznie zaangażowanych, sprawnych i zdrowych. Baza remiz OSP stanowi w wielu wsiach i mniejszych miasteczkach centra życia społecznego i kulturalnego, dlatego też stwarza możliwość zorganizowania stałych struktur klubowych hdk kontynuujących w przyszłości regularne oddawanie krwi i przyczyni się do dalszego rozwoju ruchu honorowego krwiodawstwa w lokalnych środowiskach.

Regulamin i szczegóły programu:

Dyplom <Ognisty Ratownik - Gorąca Krew> W minionym 2017 r. aktywny udział w honorowym krwiodawstwie wzięło udział dziesięcioro papowskich druhów, którzy indywidualanie oddali w sumie 11,7L krwi. Od pozostałych osób w dwóch akcjach krwiodawstwa, które się odbyły w Papowie Biskupim (26 marca i 1 października) zebrano łącznie 15,3L krwi. Dało to razem 27,0L krwi. Te osiągnięcia dały papowskiej jednostce II miejsce w województwie kujawsko-pomorskim w XII edycji programu "Ognisty Ratownik - Gorąca Krew".

Dziękujemy wszystkim za udział w programie, przede wszystkim za honorowo ofiarowaną krew. Zapraszamy na kolejną akcję krwiodawstwa, która zaplanowana jest na marzec 2019 r.

OSP Papowo Biskupie, 86-221 Papowo Biskupie 94, woj. kujawsko-pomorskie
© 2011-2018 by . Ostatnia aktualizacja: 12 listopada 2018 r.
stat4u Odwiedzin: Wyświetleń: Gości online:
Zalecana rozdzielczość: 1024x768